אשה בכלוב, כשהיינו יתומים, שובו של שרלוק הולמס

אישה בכלוב/ יוסי אדלר אולסן
עוד מותחן שבדי על מפקח משטרה גרוש עם שיטות משלו שירו לו בשותף.
למה תמיד יורים בשותף? תעלומה. מצד אחד זה מוציא את הבלש הלא ירוי טוב לב, כשהוא דואג לחברו הפצוע. מצד שני, יש עליו אחריות גדולה יותר, והוא גם לא מקבל את כל מלוא יכולת האהדה שלנו. יום אחד אני אבין את זה.
בכל אופן, השוטר הבודד מוצב בראש מחלקה משלו לפענוח מקרים אבודים, לא משהו שלא שמענו קודם, ומנסה להבין את היעלמותה המסתורית של חברת פרלמנט יפהפיה.
האם יצליח? האם ילכוד את הרוצח הפסיכופת? האם נקבל תיאורים שאמורים להיות מצמררים של האישה הכלואה?
כן, כן וכן!
רומן טיסה חביב ותו לא.

כשהיינו יתומים/ קאזואו אישיגורו
כריסטופר הוא צעיר אנגלי שגדל ביפן, שתמיד שאף להיות שרלוק הולמס. והספר כתוב כולו במין חיקוי מוצלח ביותר לסגנוננו של קונן דויל, אלא שבספריו של דויל, המספר הוא כמובן דר ווטסון, השוליה טוב הלב והמעט נחשל. כך יוצא שהקול הראשי בספר מוחלש עוד מההתחלה.
הספר זז בין חייו של כריסטופר בלונדון לבין זכרונותיו מיפן, שהייתם מצפים שיכילו רמזים לפתרון התעלומה, אבל הם לא. התעלומה היא  חידת העלמותם המיסתורית של הוריו של כריסטופר, כשמידי פעם מוזכרות תעלומות אחרות ומסופר לנו שכריסטופר הגמלוני פותר אותן בהצלחה. אבל את תעלומת ההעלמות של הוריו, הוא לא פותר, הוא מגלה: מישהו אחר מספר לו מה קרה. כישוריו האגדיים כמעט לא באים לידי ביטוי כל הספר, אפילו לא בתעלומה המרכזית. וזה מוזר בספר שכולו התמקדות בבלש. גם הפיתרון עצמו לא מתאים לספר שמבוסס על שרלוק הולמס – קונן דויל לעולם לא היה בוחר בפיתרון אלים ומגעיל כמו זה.

שובו של שרלוק הולמס/ סר ארתור קונן דויל
למה לקרוא חיקויים כשיש את המקור? שרלוק הולמס חד וציני ומבריק כתמיד, מוכן ומזומן בעזרת דוקטור ווטסון לפתור כל תעלומה שתתייצב לפתחו ברחוב בייקר. עדיין מהנה, מסקרן וכיף גדול

2 מחשבות על “אשה בכלוב, כשהיינו יתומים, שובו של שרלוק הולמס

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s