גם מתוקים הם סוג של נחמה

האמת שלא תכננתי לחזור ככה. תיארתי לי בראש ערימת ספרים ענקית שקראתי בשבת האחרונה, ביקורת ומחשבות, ומכאן רצף.
אבל האדם מתכנן ואלוהים מחייכת- או עושה משהו מוזר עם הפנים- ואין לי סביבי ערימת ענק של ספרים. בתקופה כמו זו, שלמעשה היא תחילת חזרה לחיים, הקפתי את עצמי בספרי נחמה. אם יש כאלו באוכל ובסרטים אין שום סיבה שלא יהיו ספרים כאלו, אבל הרגשתי אשמה. האם זה בסדר לכתוב פוסט בבלוג שמקיף רק שניים שלושה ספרים חומלים ואהובים, שכולם בעצם מכירים? אפילו הלכתי לבדוק במגילת זכויות הקורא, ליתר ביטחון, שמותר לי לקרוא את אלו. על מה ועל שום מה? אני כנראה מנהלת חברה ביקורתית מאד.
בסופו של דבר חשתי בדידות, אני מניחה. וברידג'ט ג'ונס היא החברה הטובה המושלמת, מצחיקה ושנונה ועם חן לא ברור, שמנסה לצלוח את דרכה בחינניות של פיל רוקד בלט- יש משהו מושלם מפיל שרוקד בלט? ברידג'ט, מלאה תובנות לא רעות בכלל על החיים, נאמנה לעצמה, יש לה חברים שאוהבים אותה, והיא תמיד כנה. אני יודעת שאפשר לנתח את הספר מפה עד להודעה חדשה- מגאווה ודעה קדומה ועד עולם הדייטים של הניינטיז, וכל הרפרסנים התספרותיים והתאוריות- אבל בריגדט בשבילי היא חברה שתקבל אותי כמו שאני, כמו שהיא מקבלת את החיים כמו שהם, ובתוספות אלכוהול.
אבל פה מגיעים לבעיה במערכת שלי: אני קוראת מאד סובייקטאיבית, ולא הרבה ספרים בכלל צלחו דרכם לרשימת המנחמים. כיוון שכך סל המחזור פועל שעות נוספות, וכמעט על ריק. סיימתי לקרוא את שני הספרים הראשיים של ברידג'ט ג'ונס, ואני מניחה שיעברו כמה שנים עד שאקרא אותם שוב. אחר כך מגיע ג'ראלד דארל, אבל כמה אפשר לקרוא את משפחתי וחיות אחרות? כ אז כן, התגלגל לידי הפיקניק ומהומות אחרות שלא קראתי כבר איקס שנים, ועכשיו מה?
אותו הדבר כמובן עם אגתה כריסטי. אם עוד יש ספרים שלה בתרגום הישן, אני לא מכירה אותם. לדעתי סיימתי לקרוא את כולם, התרגום החדש עושה לי צרבת, ו….זהו בעצם. אולי בעוד חמש שנים אקרא אותם שוב? אין לדעת.
ואותו הדבר עם מר הריוט, ווטרינר כפרי ואיש מקסים לא פחות מברידג'ט, שבסיפורים שלו את מוצאת חוץ מהומור וחיות גם אנושיות מפוכחת אהבה חיים והומור. אצל הריוט, לפחות, האנקודוטות כל כך קצרות ומחולקות לארבעה ספרים, שאת שוכחת אותם וזה מאפשר מעט יותר מרחב קריאה.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s